unibet banner

Teplice – Slovácko 4: 0, domáci udreli v úvode, potom zápas jasne ovládli

“Som samozrejme maximálne spokojný, už sme potrebovali vyhrať. Hrali sme vo veľkom pohybe, hráči pracovali, vytvorili si veľa šancí. Teraz ešte aby to takto pokračovalo,” povedal Teplický tréner Zdeněk Ščasný.

Teplice , ktoré minule prvýkrát v sezóne podľahli (0: 3 v Boleslavi), strieľali góly po krásnych akciách. Na tretej Slovácko sa bodovo dotiahli ao skóre ho predstihli.

“Teplice boli jednoznačne lepší, nám nevychádzalo vôbec nič. Rozdiel bol hlavne v agresivite, my tam chvíľami boli ako panáčikovia,” povedal hosťujúci kouč Svatopluk Habanec.

Koniec septembra pritom zastihol oba tímy v úplne odlišnom rozpoložení.Teplice zbierali hlavne remízy, o týždeň skôr v Mladej Boleslavi prišli tak o neporaziteľnosť, tak aj o vykartovaný stopery Lüftnera s Hoškom. Naproti tomu Slovácko zažíva jeden z najlepších štartov do sezóny a jeho útočník Došek vládne s deviatimi gólmi tabuľke strelcov.

Lenže už od začiatku zápasu bolo všetko úplne obrátene – Tepličtí boli pohyblivejší, nápaditejšie v kombinácii a už v 8. minúte išli do vedenia. Nivaldův center z ľavej strany prešiel až na zadnú tyč k voľnému Vůchovi, ktorý už nemal so zakončením problém.Necelých desať minút nato domáci pridali druhý gól – stopér Košút nechal Litsingiho spracovať kolmý pas a vybiehajúci brankár Hecate bol bezmocný.

Inak Hecate svojim spoluhráčom niekoľkokrát výdatne pomohol – ešte pred druhým gólom vytiahol od stavkove kancelarie bonusy tyče presnú hlavičku Litsingiho, v 25. minúte zase zlikvidoval šancu opäť osamoteného Vůcha. Teplice mali v prvej polovici jednoznačnú prevahu, ktorú obrana Slovácka dokázala hasiť len za cenu častých faulov a troch žltých kariet. Ešte pred pauzou mohol zvýšiť po Rýchla kontra Salami, lenže prízemný center z pravej strany poslal tesne vedľa bránky. Naproti tomu hostia mali za prvý polčas jedinú strelu na bránku – tvrdý, no nepresný priamy kop Valentu v úplnom úvode.

V 60.minúte domáci pridali tretí gól – Vondrášek vybojoval dobrým pohybom loptu na pravej strane a po jeho centre pálil presne k žrdi Nivaldo. Hostia sa po polčase herne zdvihli a začali sa aspoň občas dostávať do tlaku, lenže poriadnu šancu si vypracoval až v 65. minúte Kerbr – z malého vápna po závare ale vysoko prestrelil. Definitívne poistku pridal v 80. minúte brejk Litsingiho, ktorý zakončil do odkrytej bránky Mahmutovič.