unibet banner

V tieni Matthewsa. Presilovky Toronta má pod palcom William Nylander

Syn švédskeho reprezentačného útočníka Michaela v noci na piatok bodoval už desiatykrát v rade, čím stanovil nováčikovský rekord klubu.

“Každý vie, že William má neuveriteľné korčuľovanie aj prehľad o hre,” vychvaľoval spoluhráča Matthews, jednička posledného draftu. Dominuje tímovému bodovania s 60 bodmi (33 + 27), v tesnom závese za ním sú Marner s Nylander.

Talentovaný Švéd s detskou tvárou v stretnutí proti New Jersey prispel gólom a asistenciou k porážke Devils 4: 2. “Samozrejme by body nepribrali bez práce mojich spoluhráčov,” povedal skromne Nylander. Maple Leafs sa vezú na úspešnej vlne, z posledných stavky online deviatich zápasov prehrali len dvakrát.Táto séria priamo odráža Nylanderovu hernú pohodu.

Synovi bývalého spoluhráča Jaromíra Jágra z New York Rangers pomohli k znovuobjaveniu streleckej chuti rošády v zložení útočných radov Toronta. Do posledných zápasov naskakuje po boku Matthewsa a Zacha Hymana. “Pomohlo to veľa, s chalanmi nám to šliape,” potvrdzuje Nylander. Prvú polovicu základnej časti trávil často vo formácii s Leo Komarov a Nazemem Kadrim.

Po dvadsiatich dvoch štartoch v minulom ročníku tak tento rok zažíva spoluhráč slovenského obrancu Romana Poláka veľkolepý rozpuku v najlepšej súťaži sveta. “Povedal by som, že sa zlepšili všetky aspekty mojej hry,” priblížil hokejovému týždenníka The Hockey News.Nylander pozbieral z hráčov tradičného klubu najviac bodov v presilovke (25). Aj vďaka tomuto príspevku činí torontská úspešnosť vo využití početných výhod cez 24%, čo je vôbec najlepšie bilancie v celej lige.

“Máme dve silné presilovkové formácie. Tie nám už niekoľkokrát vyhrali dôležité zápasy, “vyzdvihuje Nylander dôležitosť presilových hier. Dvadsaťročný rodák z Calgary patrí k pilierom tímu, ktorý má namierené po prvýkrát od roku 2013 do play-off.

“To je to jediné, čo nás teraz zaujíma,” vyhlásil tréner Mike Babcock.Zároveň pochválil marcovej ožiť svojich zverencov a po druhom roku u tímového kormidle sa tak blíži želané výsledky. “Sme teraz oveľa lepší. Vieme, ako vyhrávať zápasy. Vlani som tabuľku moc nesledoval, teraz skúmam poradie tímov každučký deň. A to z jediného dôvodu…”

Prelomí Toronto kliatbu play-off?

< p> Že by skúsený trénerský bard konečne objavil spôsob, ako vyťažiť z talentovaného celku maximum? Treba podotknúť, že prísun schopných mladíkov zaručili mestu z Ontaria protrápené sezóny.Od roku 2004 sa Maple Leafs pozreli do vyraďovacích bojov iba raz, pričom ich fanúšikovia nebudú ani tento Unibet bonusy moment uchovávať v pamäti radi.

V prvom kole play-off roka 2013 sa proti v sérii tradičných rivalov Toronte postavili bostonskí Bruins . Leafs dokázali porovnať stav zápasov z 1: 3 a vynútiť si tak rozhodujúci siedmu bitku. V nej ešte 82 sekúnd pred koncom viedli 4: 2, lenže…Zápas zlomil útočník Bostonu Patrice Bergeron, ktorý nielen zrovnal, ale aj následne v predĺžení vystrelil postup pre Bruins. A hanbu pre Toronto.

Najväčšie kanadské mesto navyše drží jeden nelichotivý prím, ktorý by hráči aj fanúšikovia moc radi zmazali.Maple Leafs sú najdlhšie čakajúcim celkom na Stanley Cup, ktorý naposledy hráči klubu poťažkal v roku 1967. Dobrú príležitosť prelomiť päťdesiatročnú kliatbu budú mať rozbehnutí mladíci možno už tento rok.