Po štvrtkovom šprinte sa na vás tréner Šikola hneval?

No, bol dosť nazlobenej. Ja vôbec neviem, čo sa tam so mnou na strelnici dialo. Možno som sa až príliš upínala na to, že sa tam točí vietor, a robila preto chyby. Alebo to bolo naozaj vetrom. Vážne neviem. V stíhačke ste si potom polepšila o 31 priečok – zo 48. na 17. miesto. Takýto  internetove stávky posun je vašim “osobným rekordom”? Asi jo, tak veľký skok poradím som zrejme ešte nikdy neurobila. Hlavne som sa cítila dobre na trati. Vyhovovalo mi, že v každom kole mám koho predbehnúť. Až po stíhačke sa o slovo prihlásila viróza, ktorú spomínal tréner Šikola?

0a9fc40334258ea77ad77223e7e2_r4-3_w252_h189_g90ed99f6a85111e687f70025900fea04

Jo, v sobotu večer mi začínalo byť horšie a horšie. Údajne ste potom zháňali lekára, pretože vlastného so sebou nemáte. Ale nezohnali sme nikoho. Takže museli pomôcť konzultácie po telefóne a zdroje našej vlastnej lekárne. Chceli mne liečiť cibuľou s medom, lenže to prvé sústo som pomaly vyvracal, tak som túto zmes hneď zase odhodila. Ja ich varovala, že toto zjesť nezvládnem. Potom už som internetové sázky tu divnú chuť ani nedokázala ničím prehlušiť. A to som mala fakt len ​​kúsok na lyžičke. Každopádne v prvom kole pretekov s hromadným štartom ste vyzerala nabitá energiou.

 

Lenže to bolo skôr tým, že som mala zase výborne pripravené lyže a hneď v prvom zjazde som ostatné z kopca predbehla motorka. Potom som si ďalej išla svoje tempo a okrem Darja Domračevová nikto predo mňa nechcel. Streľba celkovo za tri je vzhľadom k zložitejším podmienkam dobrá, nie? No, na druhej lezci to bola vyložene má chyba, že som vytiahla ranu hore. Síce kaliber, ale nespadol. Tá ma mrzela. V cieli ste bola úplne vystavená? Tá posledná dve kolá už bola strašná. Keď sa potom okolo mňa prehnala Tora Bergerová, vôbec som jej nezachytila ​​a hneď mi utiekla.

 

Ďalšie plán znie: vyliečiť virózu a hurá do Fínska? Tak nejako – ale bez cibule! Zostali sme teraz v Pokljuce len s Ondrejom Moravcom, poletíme potom v utorok z Viedne na ďalší pohár v Kontiolahti. Ostatní sa vracali domov a cestujú z Česka. S vaším bojom o konečné umiestnenie v pohárovej Top 10 to vyzerá stále nádejne. Lenže za mnou sa tie súperky nejako moc hromadí. Už to začína byť napínavé. Zo začiatku vyzeralo poradí predsa len veselšie. Ale dúfam, že to dopadne. Hlavne musím zostať zdravá.Běžela 75. minúta, keď Hunt prenikal do vápna a po kontakte s norimberským stopérom Javierom pinoly spadol. Arbiter neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Hunt si však bol vedomý toho, že sa o faul nešlo, a rozhodcu presvedčil, že jeho verdikt nebol správny. Gräfe tak miesto penalty pre Brémy nechal rozohrať Norimberg.